Verejná diskusia

Tu môžete vyjadriť svoje názory a postoje na udalosti v obci.

Odpovede na Verejná diskusia

 1. MZ píše:

  Dobrý deň,
  zaujíma ma, prečo zmizol môj komentár k Zmluve o web stránke, ktorý som pridala 11.05.2018 pár minút po polnoci?
  Zdá sa, že bol pre niekoho nevyhovujúci, či to boli zas japonskí hackeri, ktorí kedysi napádali našu stránku 🙂
  S pozdravom
  Martina Záhorcová
  Poslanec OZ

  • Administrátor píše:

   Dobrý deň,

   ak máte na mysli komentár, ktorý sa aktuálne nachádza priamo pod týmto komentárom, tak nikam nezmizol a stále tu je. Nie, žiadni japonskí hackeri tu nie sú.

   s pozdravom

   admin

 2. Dobrý deň.
  Kontaktovala som pána starostu v stredu 10.5.2018, aby mi vysvetlil, prečo sa rozhodol pre zmluvný vzťah k vytvoreniu a spravovaniu web stránky obce práve s firmou Galileo Corporation s.r.o. so sídlom: Čierna Voda, v čom sú výhody.
  Samozrejme komunikácia dopadla podľa môjho očakávania, citujem pána starostu: „to je môj názor, čo zas riešiš, ja podpíšem čo ja budem chcieť“. Mám informáciu, že o potrebe zriadiť novú web stránku pán starosta nikoho z poslancov neinformoval.
  Zverejnená zmluva mi príde dosť nevýhodná pre našu obec, hlavne bod IV. Cena a jej splatnosť, nejasné znenie, platby na 12 mesiacov vopred ?? štandardne je splatnosť za uvedené služby na mesačnej báze, tiež vysoké prvotné náklady.

  Podotýkam, že na zasadnutí Obecného zastupiteľstva dňa 26.06.2015 sme schválili firmu Weby group s.r.o. Zvolen na realizáciu a komplet spravovanie web stránky v súlade s platnou legislatívou. Na príslušných položkách v rozpočte by sme mali plne pokryté obdobie do konca roka. Uvedenú firmu sme oslovili k vypracovaniu ponuky na základe dobrých referencii.
  Avšak pán starosta sa z akých si dôvodov rozhodol, že nás bude vetovať:

  Vec: Pozastavenie výkonu uznesenia č.2/2015 v časti A/ schvaľuje v bode 12 zo dňa 26.06.2015 – oznámenie.
  Oznamujem Vám, že som v zmysle § 13 ods.6 zákona č. 369/1990 Zb. o Obecnom zriadení v znení neskorších predpisov pozastavil výkon uznesenia č. 2/2015 v časti A/ schvaľuje v bode 12 zo
  dňa 26.06.2015 z dôvodu:
  že v časti
  A/ Schvaľuje v bode 12. Firmu Weby Group, s.r.o. Zvolen na realizáciu stránky obce, t.j. softvér, školenie, aktivácia služieb, ročné zálohovanie, ročná aktualizácia softvéru. Obec má v súčasnosti stránku /www.pitelová.eu/ ktorá je funkčná, má svoj softvér. Ako starosta obce som presvedčený, že nie je potrebné ani nutné súčasnú stránku obce zrušiť a následne vytvoriť novú stránku, čo by obec stálo o 100% vyššie výdavky ako prechádzajúca stránka, čo je pre obec nevýhodné a nepotrebné.
  V Pitelovej 06.07.2015, Ján Kubík, starosta obce

  Ak je potrebné zriadiť novú web stránku obce, určite by bolo minimálne vhodné, aby sme dali vypracovať viacero ponúk a následne vyselektovali najvýhodnejšiu firmu.
  Keď že naša obec, ako sa hovorí „sa spravuje sama“, tak pán starosta nepotrebuje ani poslancov!

  S pozdravom
  Martina Záhorcová
  poslanec OZ

 3. Lubomir píše:

  Sledoval som reláciu „Občan za dverami“ dňa 3.12.2017 Tvoje vyjadrenia (ako starostu) boli úbohé, detinské. Nakoľko starosta je od slova „starať sa“ o všetkých občanov obce, ktorej si starostom a nie len o tých 100 obyvateľov, ktorí Ťa podporujú, ale aj ostatných obyvateľov obce, za to si starostom. Má Ti záležať na každom 1 obyvateľovi obce. Podľa mňa si obhajuješ v prvom rade svoje záujmy /oprava cesty do Kuricov, kde máš pozemky, odkúpenie pozemkov pod cestou, o ktorej sa jednalo v relácii “ Občan za dverami“ / a nie záujmy občanov a verím, že v budúcom volebnom období si to konečne ľudia uvedomia.

  • Dušan vaňo píše:

   Ohladom odhrabávania snehu…zase som sa nedostal s autom ku svokrovi som zvedavý ako by sa dostala sanitka keby bolo treba na kopec ku štefankovcom , za tuto zimu sa tam bolo 1krát aj to len tak na ser mater odhrnuté…vyzitka ved len tých 100voličov ,,,a u nás odhrňaju Trnavá hora srať taku obec …len čierne zeme…rozhlas nepočuť…len mi povedz že mám plaťiť dane ,..no a takto sa máme…

 4. Lubomir Gafrik píše:

  Bolo by dobre v zime sa starat o odhrnanie a posípane bočnych uličiek a hlave chodnika smerom n autobusovej zastávke v časti Čierne zeme. Kludne si to može prist pán starosta skusit rano o 5,00 prešlepovat chodník. Peniaze ktore sa investovali do kameroveho systemu sa mohli použit na kupu menšieho traktora s radlicov na odhrnanie hore uvedených ciest. Sadnut rano o siedmej do auta povozit sa po odhrnutých hlavných cestách je najlahšie však pán starosta !!! A dakujem za odpoveď a dufam že sa nejakej dočkám nie ako naposledy keď ešte stale čakam na odpovaď čo je už cca 2 roky.

 5. verejná diskusia ? píše:

  Na začiatku Verejnej diskusie máte napísané: “ Tu môžete vyjadriť svoje názory a postoje na udalosti v obci.“ Ešte si tam dopíšte: “ A MY VÁM ICH POTOM VYMAŽEME !! „

 6. Mária Kapustová píše:

  Blahoželám k znovuzvoleniu za starostu obce a želám úspešnú a plodnú spoluprácu s poslancami,aby sa Vám spoločnými silami darilo plniť očakávania občanov.

 7. Jan Kruzliak píše:

  Chcem sa spýtať koľko € stálo pozvanie jeho excelencie z Ruska? Koľko € stoja oslavy a kto to financuje? To naozaj má taká malá obec peniaze na rozhadzovanie? Alebo sú dôvodom rozhadzovania komunálne voľby?

 8. Daniel Matis píše:

  Dobry den p.starosta
  Chcem sa opytat ci neuvazujete obnovit tento rok Beh oslobodenia na Pitelovej ako v minulosti aj pri prilezitosti vyrocia vasej obce.Dakujem.

  • Julo píše:

   Starosta sa k takymto veciam nevyjadruje, pretoze ho to nezaujima. Jeho zaujimaju ine veci – hlavne vselijake sponzorstva. Verim ze uz viac starostom nebude a ze si ludia zvolia niekoho normalneho.

 9. Výňatky z národného boja proti korupcii: píše:

  http://backup.transparency.sk/legislativa/061221_narod.pdf

  Za korupčné jednanie sa považuje „ponuka, sľub alebo akákoľvek výhoda v niečí prospech ako neprimeraná pohnútka pre výkon alebo nevykonanie povinnosti a vyjednávanie požiadaviek, prijatie akejkoľvek výhody ako neprimeranej pohnútky pre výkon alebo nevykonanie povinnosti.“
  Žiadateľ, ktorý chce byť úspešný, má silný motív podeliť sa o svoj „zisk“ s úradníkom, ktorý mu prístup k verejným zdrojom umožní. Vznikajú tak ideálne podmienky na korupciu. Predchádzať korupcii v tejto oblasti možno len systémovými opatreniami obmedzujúcimi priestor pre subjektívne rozhodnutia. Niektoré oblasti, kde súčasný stav priam provokuje ku korupcii sú vydávanie neautomatických vývozných a dovozných licencií; stavebných povolení; podpora malých a stredných podnikateľov nízko-úrokovými pôžičkami; opatrenia na podporu bytovej výstavby; vydávanie prepravných povolení v medzinárodnej preprave; a vydávanie povolení na prácu v cudzine.
  V ekonomických vzťahoch medzi štátom alebo obcou (teda občanmi) na strane jednej, štátnou administratívou s rozhodovacími právomocami na strane druhej a súkromným subjektom na strane tretej sa stáva, že prijaté rozhodnutia sú výhodné pre dva subjekty a nevýhodné pre tretí subjekt – spravidla štát (obec), teda pre OBČANA. Rozhodovací subjekt je často motivovaný úplatkom zo strany konkrétneho súkromného subjektu, aby prijal rozhodnutie v neprospech občana.

 10. Alebo toto píše:

  http://nitra.sme.sk/c/6391827/sef-zupneho-uradu-v-nitre-mal-uprednostnit-osvedcenu-firmu.html
  Vedenie obce Pitelová je správne uprednostniť 390 000 zmluvu s investorom pred zéujmami obyvateľov krorý vás volili?

 11. Pan starosta Pitelovej píše:

  http://nitra.sme.sk/c/6391851/vicezupan-borik-pomoc-firmam-nic-take-nebolo.html
  Prečítajte si ako môže dopadnúť človek čo ide proti vlastným ľudom.

 12. SNP píše:

  Dobrý deň,škoda, že nemáte na stránke spomenutú aj pôsobenie 2. čs. samostatnej paradesantnej brigády. Niečo o nej nájdete napr. tu: https://sites.google.com/site/parabrigada/

 13. MVE Jalná píše:

  Odpoveď občanov časti Pitelová – Dolina je uvedené v Zápisnici č. 8 zo dňa 27.12.2011. Žiaľ, dosť jasne sa vyjadrili….

  • MVE Jalná píše:

   Zial, obcania casti Pitelova – Dolina chcu vodu (vodovod). No, len aby jej nemali po postaveni MVE az privela. Aby im nevyvierala hocikde na dvore. Nech si zistia v akej nadmorskej vyske sa nachadzaju ich obydlia, pretoze horna prevadzkova hladina MVE bude 257,00 m n.m.. To znamena, ze do takejto vysky mozu stupnut podzemne vody a pekne narusat zaklady ich domov.

  • MVE Jalná píše:

   K Zapisnici c. 8 zo dna 27.12.2011, kde informoval p. Hudec, ze obcania Trnavej Hory spisuju peticiu, by som len tolko, ze peticia proti vystavbe MVE Jalna bola odovzdana na OU Trnava Hora uz dna 25.10.2011. Na zaklade tejto peticie (podpisalo sa skoro 300 obyvatelov) boli na zasadnuti OU dna 13.1.2012 prijate tri uznesenia:
   „Uznesenie č. 4/1/2012
   Obecné zastupiteľstvo v Trnavej Hore
   nesúhlasí
   so zámerom výstavby Malej vodnej elektrárne Jalná.
   Uznesenie č. 5/1/2012
   Obecné zastupiteľstvo v Trnavej Hore
   zaväzuje
   starostu obce, aby všetky stanoviská a vyjadrenia Obce Trnavá Hora k plánovanej výstavbe MVE Jalná smerovali k nepovoleniu výstavby.“
   Ak si ludia myslia (a prezentuju to ako hotovu vec), ze sa stavbe neda zabranit, tak sa stavbe urcite nezabrani. Aj taka mala obec ako je Pitelova moze rozhodnut o vystavbe, ci nevystavbe…ibaze, to by museli ludia chciet rozhodnut a nie „cakat“, co dostanu za suhlasne stanovisko.
   EU neprikazuje stavat MVE v blizkosti obydli, ani neprikazala postavit MVE Jalna, to ma za usami niekto iny.

  • MVE Jalná píše:

   Uznesenia OZ Trnava Hora:
   Uznesenie č. 4/1/2012
   Obecné zastupiteľstvo v Trnavej Hore
   nesúhlasí
   so zámerom výstavby Malej vodnej elektrárne Jalná.
   Uznesenie č. 5/1/2012
   Obecné zastupiteľstvo v Trnavej Hore
   zaväzuje
   starostu obce, aby všetky stanoviská a vyjadrenia Obce Trnavá Hora k plánovanej výstavbe MVE Jalná smerovali k nepovoleniu výstavby.
   Uznesenie č. 6/1/2012
   Obecné zastupiteľstvo v Trnavej Hore
   zaväzuje
   starostu obce zabezpečiť spoluprácu o ďalšom postupe k vyjadreniam sa k výstavbe MVE Jalná s poslancami OZ a Obcou Pitelová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *